Radosny czas oczekiwania na Bożą Dziecinę…..

Wigilia szkolna to najpiękniejsza i zarazem najbardziej wzruszająca uroczystość, która organizowana jest w naszej szkole od początku jej istnienia tj. od 16 lat . W tym roku była jednak wyjątkowa, bo po raz pierwszy odbyła się pod szyldem Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK, powstałej z przekształcenia dawnego Publicznego Gimnazjum SPSK w Wieluniu.
Poczucie wspólnoty i radość ze zbliżającego się cudu narodzin Bożej Dzieciny zgromadziło w sumie ponad 300 osób – uczniów, ich rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz dużą rzeszę absolwentów. W tym roku po raz pierwszy zasiedli z nami do wigilijnego stołu uczniowie klas I, IV, VI i VII wraz z rodzicami, rodzeństwem, a także ….z dziadkami 🙂. Wśród gości, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie znaleźli się: p. Joanna Skotnicka-Fiuk – Kierownik Biura Burmistrza Wielunia, p. Honorata Freus-Grzelak Radna Gminy Wieluń i Przyjaciel naszej szkoły, p. Monika Krzemińska – dyrektor KLO i T SPSK w Wieluniu oraz przedstawiciele wieluńskich mediów: p. Zofia Białas z gazety WIELUNIAK, p. Ewa Misiak – z portalu INFO-TYDZIEŃ, p. Magdalena Jaroch – dziennikarka Radia ZW.
Oficjalnego rozpoczęcia dokonała p. Marzena Kowalska – dyrektor szkoły, witając wszystkich bardzo serdecznie. Program artystyczny przygotowany przez dzieci i młodzież pod czujnym okiem nauczycieli był bardzo bogaty. Uroczystość poprowadzili Julia Cieślak i Jakub Nakiela, klasa pierwsza bardzo wzruszająco przedstawiła Jasełka, zespół muzyczny podkreślał podniosły nastrój uroczystości pięknymi kolędami, były wiersze, konkursy świąteczne, wspólne kolędowanie….
Jednak najważniejszą częścią wieczoru były długo wyczekiwane osobiste życzenia i łamanie się opłatkiem, poprzedzone odczytaniem przez księdza Pawła Otrębę fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza (Łk 2, 1-14) oraz wspólną modlitwą. Pani Dyrektor przed obdarowaniem opłatkami każdej klasy, złożyła wszystkim świąteczne życzenia w imieniu Żanetki, jej mamy oraz swoim własnym.
Po tym niezwykle wzruszającym punkcie przyszedł czas na radosne kolędowanie, przeplatane świątecznymi konkursami, w których ochoczo brali udział zarówno uczniowie, nauczyciele jak i rodzice.
Pomimo panującej wokół radości , nie zapomnieliśmy także o skrzywdzonych przez los, dlatego z myślą o nich, przygotowaliśmy stoisko z pięknymi stroikami, świecami , gipsówkami, pierniczkami, z którego cały dochód został przeznaczony dla…. Żanetki.
Przy wspólnym symbolicznym stole wigilijnym w otoczeniu przepięknej dekoracji, przygotowanej przez uczniów pod czujnym okiem nauczycieli p. Barbary Kośnej, Karoliny Kościelnej, Romana Majtyki i Bartłomieja Mistygacza,( śliczne choinki były darem pani Krystyny Mielczarek – serdecznie dziękujemy!) kolędowaliśmy do późnych godzin wieczornych. Oprawą muzyczną wzorowo kierował p. Z. Szpikowski wraz z Ks. Pawłem i pomocnikami: Michałem Prukaczem i Kubą Krzywickim.

Pragniemy WSZYSTKIM I KAŻDEMU Z OSOBNA bardzo serdecznie podziękować za przygotowanie, udział i stworzenie cudownej, świątecznej atmosfery podczas naszej najpiękniejszej uroczystości…. Radość, która malowała się na twarzach wszystkich, długie towarzyskie rozmowy są dowodem na to, że tworzymy niepowtarzalną, rodzinną społeczność szkolną

Więcej zdjęć na FB naszej szkoły.